SŁUBICE Wystawa “Miejski Kogucik”

bibo3Wystawa projektów naszego koguta

W słubickiej bibliotece została otwarta wystawa pokonkursowa pod nazwą “Miejski Kogucik”

Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz, Anna Panek-Kusz – kurator Galerii OKNO oraz Agnieszka Mińska – dyrektor biblioteki słubickiej, dokonali uroczystego otwarcia wystawy, wręczyli dyplomy oraz nagrody autorom nagrodzonych i wyróżnionych prac.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wpłynęło 139 prac. Najmłodszy uczestnik miał pięć lat, najstarszy 51. Powstały projekty tradycyjne, współczesne i nowoczesne, przestrzenne i płaskie.
W konkursie zwyciężyła siedemnastoletnia Magdalena Góra ze Słubic. Jej praca będzie inspiracją do wykonania modelu rzeźby miejskiego koguta, który stanie w centrum miasta. Ze względu na wysoki koszt wykonania, projekt zostanie zrealizowany w terminie późniejszym.
Do tej pory zrealizowano wyróżniony projekt autorstwa Martyny Wilk – mieszkanki Słubic. Figury dwóch kogutów można podziwiać w mieście: na deptaku przy ulicy Jedności Robotniczej i w parku z fontanną w centrum miasta.
Biblioteka słubicka serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy wszystkich prac nagrodzonych, wyróżnionych i tych, które wpłynęły na konkurs. Wystawa potrwa do końca listopada.
Organizatorami konkursu byli: Urząd Miejski w Słubicach, Biblioteka Publiczna Miasta
i Gminy w Słubicach oraz Galeria OKNO w Słubicach.
ZESPÓŁ BPMiG Słubice