KRZESZYCE Zwycięska inauguracja siatkarzy

SONY DSCSny się jednak spełniają

18 października w sali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych odbył się mecz inaugurujący rozgrywki III Lubuskiej Ligi Piłki Siatkowej

Drużyna UKS „ŻAK” Krzeszyce podejmowała MLKS VOLLEY GUBIN. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1.
Pierwszy mecz drużyny z Krzeszyc był uwieńczeniem kilku miesięcy przygotowań, zarówno sportowych, jak i organizacyjnych. Ponieważ drużyna będąca sekcją UKS „ŻAK” zawiązała się w trakcie roku budżetowego i nie miała dofinansowania z budżetu gminy, największym wyzwaniem okazało się zdobycie środków finansowych. Start drużyny wiązał się z wieloma wydatkami organizacyjnymi. Jednak determinacja zawodników, pod wodzą prezesa Wiesława Małaczyńskiego, sprawiła, że zawodnicy pozyskali sponsorów i „sen” o ligowej siatkówce w Krzeszycach się urzeczywistnił.
Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem sportowym, ale również organizacyjnym. Klub otrzymał wiele pochwał i ciepłych słów.
Ogromne podziękowania dla trenera Radka Maciejewicza oraz Pawła Maciejewicza, którzy swoim doświadczeniem wspomagają tę amatorską drużynę i pozwalają uwierzyć nam w sens dalszego działania (red.).