KRZESZYCE Sukces gminy

k1Krzeszycka strefa na medal

Strefa „Krzeszyce-Karkoszów” zwyciężyła w konkursie „Grunt na medal 2014”

Zakończyła się szósta edycja ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal 2014”, przeprowadzonego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
27 października podczas uroczystej gali w Warszawie wójt Czesław Symeryak odebrał pamiątkowy dyplom i statuetkę za zdobycie pierwszego miejsca w konkursie.
Zwycięstwo oznacza dodatkową promocję terenu inwestycyjnego i szansę na przyciągnięcie inwestycji zagranicznych do gminy. Można również liczyć na większe zainteresowanie inwestorów zgłaszających się do PAIiIZ lub jego regionalnego partnera – Centrum Obsługi Inwestora w Zielonej Górze.
Gmina Krzeszyce dysponuje strefą gospodarczą Krzeszyce-Karkoszów o powierzchni 47,06 ha. Tereny pod inwestycje przemysłowe i usługowe zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 22, przy trasie Poznań-Kostrzyn-Berlin. Teren uzbrojony jest w drogi asfaltowe wraz z kanalizacją burzową oraz wodociąg, kanalizację, gaz, światłowód i energię elektryczną. Część tej strefy, o powierzchni 7,9 ha będzie objęta podstrefą przez Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, co jeszcze bardziej zwiększy szansę na przyciągnięcie inwestorów z większym kapitałem (red.).