GÓRZYCA Pasowanie pierwszaków

???????????????????????????????Uczenie się jest podróżą

W sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych

Z ogromną radością oficjalnie przyjęliśmy do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Górzycy aż 36 pierwszoklasistów! Uroczystość rozpoczęła wychowawczyni klasy I b, która przywitała zgromadzonych gości.
Mieliśmy zaszczyt gościć: wójta R. Stolarskiego, dyrektor Zespołu Szkół E. Thiemann, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury M. Gniewczyńską, przewodniczącego Rady Gminy K. Bańkę, sekretarz gminy M. Palichleb przewodniczącą Rady Rodziców M. Ambroziak, wychowawców kl. 0-III wraz z uczniami oraz rodziców naszych pierwszoklasistów.
Na początku uczniowie, pod czujnym okiem wychowawczyń: A Żuk i T. Kocan, przedstawili program artystyczny, bogaty w wiersze oraz piosenki.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie ślubowania przez pierwszoklasistów. Uczniowie dostąpili zaszczytu pasowania na ucznia, dokonanego przez wójta i panią dyrektor, symbolicznym kluczem i piórem.
Tego dnia każdy uczeń pierwszej klasy czuł się wyjątkowo, wstąpił bowiem do społeczności uczniowskiej. Dzieci wyśmienicie prezentowały się w strojach galowych, z eleganckimi biretami na głowach.
Oczywiście nie obyło się bez słodkiego poczęstunku dla dzieci i ich najbliższych, przygotowanego przez rodziców. Uroczystość wypadła znakomicie. Z pewnością zapadnie ona na długo w pamięci naszych pełnoprawnych uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasistom należy życzyć powodzenia w nauce, samych sukcesów oraz wytrwałości i zaangażowania.
ALEKSANDRA ŻUK