SULĘCIN Za nami jubileuszowy Rajd Nordic Walking

sul2Spacer z kijkami po raz piąty

27 września na stadionie miejskim odbył się V Polsko-Niemiecki Rajd Nordic Walking

Celem organizowanej od pięciu lat imprezy jest pogłębianie kontaktów pomiędzy osobami uprawiającymi nordic walking, promocja walorów turystycznych gminy Sulęcin oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

Od godzin porannych w sekretariacie rajdu organizatorzy zapisywali miłośników spacerów nordyckich, którzy otrzymywali numer startowy, koszulkę oraz prowiant. Dużą grupę uczestników tegorocznej imprezy stanowili mieszkańcy Sulęcina oraz okolicznych miejscowości. Nie zabrakło również chodziarzy z Drezdenka, Strzelec Krajeńskich, Krosna Odrzańskiego, Gorzowa Wlkp., Międzyrzecza, Choszczna i Międzychodu oraz licznych grup z miast partnerskich Friedland i Beeskow.

Impreza miała charakter wielopokoleniowy, uczestniczyły w niej zarówno dzieci jak i rodzice oraz babcie i dziadkowie.

Jubileuszowy rajd zainaugurowali organizatorzy: burmistrz Michał Deptuch oraz Danuta Malinowska prezes Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Witając liczną grupę miłośników nordic walking życzyli wspaniałych wrażeń podczas marszu „Jagodzianką”  i zyskania lepszej kondycji podczas zabawy w gronie przyjaciół.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie w rozgrzewce poprowadzonej przez instruktorów z sulęcińskiego gimnazjum uczestniczyło ponad 500 miłośników nordic walking. Po zakończeniu treningu rozciągającego wszyscy uczestnicy rajdu wyruszyli na „Jagodziankę”, trasę biegnącą wśród pięknych lasów w kierunku pobliskiego Ostrowa.

Dla wszystkich uczestników sulęcińskiego rajdu, po powrocie z wybranych tras, przygotowano gorący posiłek ze słodką niespodzianką oraz zabawy.

Na zakończenie spotkania wręczono nagrody zwycięzcom poszczególnych konkurencji sprawnościowych. Tradycyjnie odbyła się loteria, w której rozlosowano wiele atrakcyjnych nagród w postaci sprzętu sportowego oraz turystycznego. Niespodzianką w losowaniu były dwa vouchery na kolację dla dwóch osób w Restauracji Tawerna, ufundowane przez Ośrodek Kormoran w Sulęcinie oraz nagroda specjalna ufundowana przez burmistrza Sulęcina. Nagrodę w postaci sokowirówki z rąk burmistrza odebrała Ewa Rejchert z Sulęcina (red.).