SULĘCIN Powstała Piekarnia Kultury

radekWypiekaj kulturę razem z nami!

Warszawa ma swój Pałac Kultury i Nauki, Poznań Barak Kultury, a stowarzyszenie iCoTam od kilku miesięcy tworzy w Sulęcinie Piekarnię Kultury

Jest to nowe, alternatywne i niezależne miejsce spotkań z kulturą, ciekawymi ludźmi i ważnymi tematami. – Chcemy wykorzystywać różne formy przekazu, koncerty, wystawy, filmy, rozmowy, spotkania autorskie, happeningi, wydarzenia parateatralne. Z kubkiem ciepłej herbaty lub kawy w ręku, w dobrym towarzystwie dowiadywać się ciekawych rzeczy o świecie, innych i o sobie samych – mówią członkowie stowarzyszenia i pomysłodawcy powstania Piekarni Kultury. Już dziś można tu oglądać wystawę prac młodych sulęcińskich artystów: Anny Gwizdek, która zajmuje się projektowaniem, organizacją artystycznych wydarzeń i malowaniem, Przemysława Rubaja – grafika i projektanta, a także Darii Tracz – uczennicy sulęcińskiego gimnazjum, która w swojej twórczości posługuje się głównie farbami akwarelowymi i olejnymi.

Piekarnia w swoim zamyśle nie stawia żadnych granic. Będzie w niej miejsce na teatr, literaturę, muzykę, film, na wszelkiego typu warsztaty tematyczne, dyskusje oraz realizację różnych pomysłów.  Mieści się w centrum miasta, przy ul. E. Plater 4, w magazynie magazyn firmy LEKS, w którym kiedyś znajdowała się prawdziwa piekarnia (red.).