SULĘCIN Finał II Wędkarskiego Grand Prix Lubuskich Pereł

sul3Nasi wędkarze najlepsi

27 września reprezentacje pięciu gmin wchodzących w skład turystycznego porozumienia pod nazwą „Lubuskie Perły”, rywalizowały w zawodach spławikowych, które zakończyły II Wędkarskie Grand Prix Lubuskich Pereł

Tym razem wędkarze łowili ryby na jeziorze Łagowskim w Łagowie Lubuskim.

W rolę organizatora piątej rundy zawodów spławikowych wcieliła się gmina Łagów oraz koło PZW Łagów.

W cyklu grand prix rozegrano zawody wędkarskie w każdej z pięciu gmin należących do porozumienia. Wędkarze zmagania w grand prix rozpoczęli 24 maja w Lubrzy. Kolejne zawody spławikowe odbyły się 26 lipca w Lubniewicach, 2 sierpnia w Bytnicy oraz 6 września w Sulęcinie.

Podczas ostatnich zawodów w Łagowie gminę Sulęcin reprezentowała drużyna wędkarzy w składzie: Ryszard Sekuła, Czesław Szymański, Jarosław Mirecki, Krzysztof Andrzejewski oraz Kazimierz Jaruga. Zawodnicy wykazali się dużym doświadczeniem w wędkowaniu, rywalizując w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Zmagania wędkarzy tradycyjnie rozpoczęły się o poranku i trwały do godzin popołudniowych, kiedy to komisja sędziowska dokonała ważenia złowionej ryby.

W klasyfikacji drużynowej II Wędkarskiego Grand Prix „Lubuskich Pereł” pierwsze miejsce zajęła gmina Sulęcin (129 pkt), drugie miejsce zajęła gmina Łagów (169 pkt), trzecie miejsce przypadło gminie Lubniewice (175 pkt), czwarte wywalczyła gmina Lubrza (282 pkt), a piąte miejsce przypadło gminie Bytnica (410 pkt).

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Ryszard Sekuła z Sulęcina, drugie miejsce ex aequo zajęli Bartłomiej Pietrzak z Łagowa oraz Dariusz Wiszniewski z Lubniewic, a czwarte miejsce zajął Krzysztof Andrzejewski z Sulęcina.

Podczas uroczystego podsumowania zawodów puchar zwycięzcy klasyfikacji drużynowej, który wywalczyli sulęcińscy wędkarze, odebrał zastępca burmistrza Sulęcina Zbigniew Gruca. W imieniu burmistrza przekazał on wszystkim drużynom oraz zawodnikom gratulacje i życzył udanej rywalizacji w kolejnym Grand Prix „Lubuskich Pereł” (red.).