SŁUBICE Specjalny gość biblioteki

ilonaZnaleźć radość życia

Do słubickiej biblioteki przyjechał gość specjalny – Ilona Felicjańska, modelka i znana działaczka, a także pisarka

Ilona Felicjańska, znana modelka i celebrytka, działaczka społeczna i bizneswoman w ciągu ostatnich kilku lat zadebiutowała jako pisarka i wydała trzy książki.

Pierwsza z nich ukazała się w 2013 roku. To thriller erotyczny „Wszystkie odcienie czerni”, który stał się ogromnym sukcesem wydawniczym. Krótko po tej książce ukazały się kolejne: „Cała prawda o …”, która jest biografią w formie wywiadu-rzeki, spisanego przez Anetę Pondo i najnowsza książka zatytułowana „Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji, przemocy…”, w której pokazuje mechanizmy uzależnienia i zgubną łatwość, z jaką wpadamy w nałóg, a zarazem odczarowuje wizerunek alkoholika-menela i burzy spokój ducha tych, którzy łudzą się, że problem jeszcze ich nie dotyczy.

Ilona Felicjańska swoją opowieść rozpoczęła od wspomnień z dzieciństwa. Kiedy w 1993 roku zdobyła koronę drugiej wicemiss Polonia zaczął się czas licznych sukcesów. Pracowała jako modelka w Polsce i w Europie, a także jako współprowadząca program „Na każdy temat” z Mariuszem  Szczygłem.  W międzyczasie aktywnie brała udział w kampaniach społecznych i prowadziła własną fundację „Niezapominajka”, niosącą pomoc ofiarom wypadków losowych oraz osobom dotkniętym nieuleczalnymi i przewlekłymi chorobami.

Wyszła za mąż, urodziła dwóch synów. Po pewnym czasie stresy i kłopoty zaczęła leczyć alkoholem, co doprowadziło ją do choroby. Bardzo szczerze i otwarcie opowiedziała o swoich problemach i o tym, że od kilku lat jest niepijącą alkoholiczką. Mówiła o procesie uzależniania i chorobie alkoholowej.

O tym wszystkim można przeczytać w jej książkach. Czy będą kolejne? Na to pytanie nie potrafiła jednoznacznie odpowiedzieć.

Po spotkaniu można było nabyć książki, które autorka z radością podpisywała.

Zespół BPMiG Słubice