SŁUBICE Nasza biblioteka najlepsza w województwie

biboWielkie gratulacje dla książnicy

W tym roku, po raz czwarty, Instytut Książki i „Rzeczpospolita” ogłosiły wyniki Rankingu Bibliotek 2014

Oceniano wiele parametrów, od wielkości księgozbioru przez liczbę użytkowników, umiejętność sięgania po środki pozabudżetowe po dostępność wyspecjalizowanych tytułów. Zwyciężyliśmy w naszym regionie!

Celem było wskazanie bibliotek prowadzonych w mniejszych ośrodkach, które skutecznie podejmują działania mające na celu rozwijanie czytelnictwa i aktywizowanie lokalnej społeczności.

To wszystko udaje się w wyróżnionych placówkach, które są nie tylko wypożyczalniami książek, ale też dają lokalnej społeczności dostęp do szeroko rozumianej kultury czy edukacji. Przybliżają im tradycje regionu i są w stanie zaktywizować do wspólnego działania.

W tegorocznej edycji słubicka biblioteka okazała się najlepsza w województwie lubuskim. W rankingu ogólnopolskim plasuje się na 30 miejscu.

Podczas gali w siedzibie Biblioteki Narodowej w Warszawie nagrodzeni zostali przedstawiciele samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki rankingu oraz liderzy każdego z województw.

Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz i Agnieszka Mińska dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odebrali dyplomy z rąk Jacka Olbrychta, dyrektora Generalnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dra Tomasza Makowskiego, dyrektora Biblioteki Narodowej oraz organizatorów rankingu – Grzegorza Gaudena, dyrektora Instytutu Książki i Pawła Jabłońskiego, zastępcy redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita” (red.).