RZEPIN Odpytają kandydatów na burmistrza

debataBurmistrzowska debata

Jaką wizję gminy mają kandydaci? Mieszkańcy dowiedzą się tego 8 listopada, o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie. Przedwyborczą debatę organizuje miejscowy portal internetowy

– Mamy nadzieję, że debata będzie dla mieszkańców okazją do lepszego poznania kandydatów i ich poglądów na sprawy gminy – mówi Adam Szulczewski z portalu Rzepin.net, współorganizator przedsięwzięcia.

To drugie starcie kandydatów na fotel burmistrza w historii Rzepina.  – Cztery lata temu do zorganizowania debaty zachęcił nas Tomasz Leśniak – współzałożyciel zespołu Shema, wówczas startujący w wyborach do rady miejskiej – wspomina A. Szulczewski.

– Wspólnie ze współzałożycielem Rzepin.net – Markiem Pychem – trochę się wahaliśmy, ale daliśmy się namówić Tomkowi i podjęliśmy wyzwanie – zdradza.

Debata okazała się strzałem w dziesiątkę. Zainteresowanie mieszkańców było bardzo duże. Publiczność wypełniła salę domu kultury prawie do ostatniego miejsca. Kandydaci stawili się w komplecie. – Po debacie spotkaliśmy się z wieloma pozytywnymi opiniami, a w Internecie trwała żywa dyskusja. Dlatego tym razem nie zastanawialiśmy się długo – wyjaśnia.

Debata potrwa około dwóch godzin. Wstęp na nią jest otwarty. Szczegóły przedwyborczego pojedynku nie są jednak jeszcze znane. – Kształt i przebieg debaty będzie uzależniony m.in. od ilości kandydatów. Mamy kilka pomysłów na jej urozmaicenie, ale wszystkiego mieszkańcy dowiedzą się w swoim czasie – mówi A. Szulczewski.

Mieszkańcy gminy mogą przesyłać swoje propozycje pytań do kandydatów. Na portalu (www.rzepin.net) uruchomiono formularz, w którym każdy może zostawić swoje pytanie. Najciekawsze z nich zostaną zadane kandydatom 8 listopada. – Pierwsze pytania już są, ale czekamy na kolejne. Można je przesyłać również na adres e-mail: wybory@rzepin.net. Jesteśmy też dostępni na facebooku i twiterze – zachęcają organizatorzy (red.).