SULĘCIN Burmistrz zaprasza na V Rajd Nordic Walking

sul2Zapraszamy do marszu

Nordic Walking jest obecnie jedną z najpopularniejszych form rekreacji. Dlatego gmina Sulęcin po raz piąty realizuje projekt „Polsko-Niemiecki Rajd Nordic Walking”

Rajd odbędzie się 27 września na obiektach sportowych przy Sulęcińskim Ośrodku Kultury. Organizatorzy przewidują udział w imprezie ponad 500 osób z Sulęcina i ościennych miejscowości oraz z Beeskow i Friedland.

Celem projektu jest pogłębienie kontaktów pomiędzy osobami uprawiającymi, bądź chcącymi uprawiać Nordic Walking w Polsce oraz w Niemczech, a także promocja walorów przyrodniczych gminy Sulęcin.

W ramach rajdu odbędzie się  pokaz instruktażowy oraz trening, który poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Po zakończeniu treningu osoby biorące udział w projekcie zostaną podzielone na grupy i wyruszą na trasę z instruktorami. Trasa główna ma 10,3 km. Organizatorzy przygotowują również trasy alternatywne – krótsze dla zawodników o słabszej kondycji.

Po powrocie z tras dla uczestników przygotowane zostaną konkurencje sprawnościowe. Zwycięzcy każdego z konkursów otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dla wszystkich uczestników projektu przygotowane zostanie także wyżywienie w postaci drugiego śniadania oraz ciepłego posiłku po powrocie z tras. Uczestnicy otrzymają też koszulki promujące projekt. Ponadto na zakończenie zorganizowana zostanie loteria z atrakcyjnymi nagrodami.

Zapraszamy wszystkich miłośników Nordic Walking na obiekty sportowe przy Sulęcińskim Ośrodku Kultury (ul. Moniuszki 2), 27 września od godziny 930. Uczestników prosimy o przybycie w strojach sportowych z własnymi kijami do Nordic Walking.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.sulecin.pl (red.).