SŁUBICE-FRANKFURT Zakończenie polsko-niemieckiego projektu

czappDzieci w ruchu

W projekcie „Szkoła, przedszkole, w ruchu na wodzie i lądzie” uczestniczyły dzieci z przedszkola SUPER DZIECKO, uczniowie szkoły podstawowej EUREGIO i dzieci z niemieckiego przedszkola Am Sonnensteig

Bierzemy w takich projektach udział, bo w swojej działalności, w przedszkolu SUPER DZIECKO, ale także w prywatnej szkole EUREGIO, od zawsze stawiamy na sport, edukację i naukę języka niemieckiego. Wspólne projekty z przedszkolami z Frankfurtu nad Odrą są więc naturalną konsekwencją tego podejścia – mówi nam Aneta Czapp, właścicielka i szefowa przedszkola SUPER DZIECKO.

– Ten projekt to pomysł Ewy Hass, która pracuje w naszym przedszkolu, udało nam się też nawiązać współpracę z frankfurckim Centrum Sportu i Rehabilitacji, z którym pracujemy już przy drugim projekcie – dodaje A. Czapp. Głównym celem jest oczywiście nauka języka niemieckiego od najmłodszych lat, przy użyciu tych metod nauki, które stawiają na ruch i sport. Dzięki temu dzieci nie tylko uczą się języka, ale także rozwijają swoje zdolności gimnastyczne. W projekcie„Szkoła, przedszkole, w ruchu na wodzie i lądzie” czterdzieścioro dzieci z polskiej strony i tyle samo dzieci z Frankfurtu wspólnie uczyło się pływać. Jak mówi Aneta Czapp projekt z pewnością nie jest ostatni – Już planujemy kontynuację, dzieci będą mogły zdobywać kolejne specjalizacje w pływaniu – mówi (red.).