RZEPIN Ciekawa jesień życia

rzep4Aktywni ci nasi seniorzy

Członkowie Stowarzyszenia Seniorów Rzepińskich nie mogą narzekać na nudę. Wspólnie spędzają czas, wyjeżdżają na wycieczki, ale też uczą się jak bezpiecznie się poruszać

Członkowie stowarzyszenia wybrali się na wycieczkę do Przelewic, by zwiedzić tamtejszy Ogród Dendrologiczny. Oglądali Ogród Japoński obsadzony drzewami, krzewami, bylinami – były też ozdobne wiśnie, magnolie oraz nietypowe drzewa o oryginalnych kwiatach. Odwiedzili także ogród skalny z Trzema Stawami.

To jednak nie jedyna wycieczka rzepińskich seniorów. Pojechali także do Plastinarium w Guben  na słynną wystawę „Świat ciała” oraz prezentację etapów plastynacji. Jak mówią, była to ekscytująca podróż w świat anatomii: organizmu człowieka i zwierząt.

Ale działalność Stowarzyszenia Seniorów Rzepińskich nie ogranicza się tylko do organizowania wycieczek.

W lipcu, w „Kawiarence Pod Magnolią”, seniorzy wysłuchali prelekcji na temat „Bezpieczny Senior  – Bezpieczny Pieszy”, zajęcia poprowadziła policjantka Katarzyna Kasik. Zapraszają też na październikowe wydarzenia. 7 października w „Kawiarence Pod Magnolią” skosztować będzie można różnych smaków i smaczków kulinarnych.  Dzień później odbędzie się wycieczka rowerowa do Nowego Młyna, później będzie można wziąć udział w spacerze z kijkami Nordic Walkig. Z kolei 10 października seniorzy w Hotel Parku wystawią sztukę „Włóczęga” (red.).