KRZESZYCE Popołudnie z Małgorzatą Gutowską- Adamczyk

k5Spotkanie pełne wrażeń

W krzeszyckiej bibliotece odbyło się spotkanierozpoczynające nowy sezon Dyskusyjnego Klubu Książki

Mieszkańcy przyszli na spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, pisarką, historykiem teatru, scenarzystką filmową i dziennikarką, autorką książek dla młodzieży („Opowieści Pana Rożka”, „110 ulic”, 220 linii”) oraz dorosłych („Wystarczy, że jesteś”, Mariola, moje krople”, „Serenada, czyli moje życie niecodzienne”). Zasłynęła jako autorka bestsellerowej trzytomowej sagi „Cukiernia pod Amorem”. Jest autorką scenariusza słynnego serialu „Tata, a Marcinpowiedział…”.Pisała również dialogi do serialu „Na Wspólnej”.

Przyznać trzeba, że werwy i słów gościowi nie brakowało. Autorka jest osobą przyjazną i kontaktową. Do czytelnika trafia nie tylko poprzez swoje książki, ale również przez bezpośredni kontakt.

Co ciekawe nie lubi pisać, ale jako mała dziewczynka marzyła, by stworzyć nowy, wymyślony świat. Marzenia te ujrzały światło dzienne w postaci powieści na listach bestsellerów.

Atmosfera podczas spotkania sprzyjała opowieściom autorki o bohaterach trzytomowej sagi „Cukiernia podAmorem”, rodzinie i procesie twórczym. Przeplatały ją anegdoty z życia pisarki oraz doza refleksji na temat otaczającego nas świata.

Autorka zdradziła kilka sekretów nowego cyklu książek, wzbudzając powszechną ciekawość. Bez skrępowania opowiadała o swoim życiu prywatnym, o synach i mężu Wojciechu Adamczyku, który jest reżyserem popularnego serialu „ Ranczo”.

Na koniec chętnie pozowała do wspólnych zdjęć i rozdawała autografy (red.).