GÓRZYCA Tenisowa końcówka sezonu

SONY DSCSportowa rywalizacja

Na sztucznej nawierzchni Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego odbyły się Otwarte Mistrzostwa Lubuskiego Zrzeszenia LZS w tenisie ziemnym im. Ryszarda Domagały

Mistrzostwa rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: do 40 lat i  powyżej 40 lat.

Z roku na rok turniej ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do rywalizacji w młodszej kategorii wiekowej przystąpiło 16 zawodników, natomiast w kategorii starszej 10 zawodników.

Zawodnicy do lat 40 rozgrywali turniej do dwóch wygranych setów, od stanu 3:3 w każdym secie, w przypadku remisu – super tie-break do 10 pkt., natomiast zawodnicy z przedziału +40  zaczynali rywalizację od stanu 2:2 w każdym secie, możliwy również super tie-break też do 10 pkt.

W kategorii do 40 lat zwyciężył Radosław Kwiatkowski (Słubice), drugi był Przemysław Wodara (Rzepin), a trzeci Andrzej Żwawiak (także Rzepin), na czwartym miejscu turniej zakończył Piotr Kowalczyk (Górzyca).

W kategorii powyżej 40 lat zwyciężył Wojciech Tomków (Słubice), drugie miejsce zajął  Ireneusz Domigiewicz (Słubice), trzeci był Jerzy Dębiński (Górzyca), a czwarte miejsce zajął Robert Stolarski (Górzyca).

Puchary, dyplomy i wyróżnienia wręczyli wójt Robert Stolarski oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Gniewczyńska. Niektórzy zawodnicy otrzymali również nagrody niespodzianki, wyróżniono także jedyną startującą kobietę, Stefanię Karbowiak z Warszawy, która ma za sobą już kilka występów na górzyckich kortach tenisowych (red.).