CYBINKA Rozpoczęto nowy rok szkolny

cyb6Radosny początek

Jeszcze dwa miesiące temu ze świadectwami i radością rozpoczynali wakacje. Czas jednak płynie nieubłaganie, a w kalendarzu pojawiła się data 1 września. Tego właśnie dnia w Cybince rozpoczęto nowy rok szkolny 2014/2015

Oficjalnego otwarcia i przywitania dzieci, młodzieży oraz grona pedagogicznego dokonali dyrektor Zespołu Szkół Helena Romańczuk oraz burmistrz Roman Siemiński. Szczególnie ciepło przywitano pierwszoklasistów, którzy pożegnali w czerwcu swoje przedszkola i dziś po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły.

Burmistrz Roman Siemiński życzył wszystkim uczniom wielu sukcesów, wiary w siebie i w swoje możliwości, radości i uśmiechu na co dzień, zapału i satysfakcji z osiągniętych wyników w nauce. Nauczycielom i pracownikom szkoły cierpliwości, optymizmu oraz zawsze dobrego humoru, a także sukcesów na polu naukowym i wychowawczym. W trakcie wypowiedzi burmistrz wspomniał również o nieobecnym na apelu Mateuszu Cholewie, który w ostatnim czasie uległ nieszczęśliwemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego doznał trwałego uszkodzenia ciała. Roman Siemiński poprosił uczniów, aby pierwszemu półroczu nowego roku szkolnego przyświecał cel pomocy poszkodowanemu koledze.

Podczas apelu nie zapomniano o 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej i o wszystkich, którzy oddali życie za obronę kraju. Ich poświęcenie uczczono minutą ciszy (red.).