SULĘCIN Uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie

sul2Najszczersze życzenia

25 lipca odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego. Pół wieku nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego, to przypadek nie tak często spotykany, to lata ciężkiej pracy, ciągłej troski i starań o byt i pomyślność rodziny, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku

W 2014 roku w ramach uroczystości przygotowanej przez Urząd Miejski w Sulęcinie świętowało dziesięć par, które przeżyły wspólnie ponad 50 lat.

Jubilatów oraz gości powitała Mirosława Maszońska – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Sulęcinie. Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego otrzymali: Stanisława i Kazimierz Jaruga, Alina i Kazimierz Krych, Helena i Romuald Szafarewicz, Urszula i Franciszek Wilk, Maria i Stanisław Czak (51 rocznica ślubu), Janina i Adam Murmyło (52 rocznica ślubu), Maria i Stanisław Stańczyk (53 rocznica ślubu), Władysława i Leon Butkiewicz (58 rocznica ślubu) Terasa i Adolf Jadach oraz Helena i Henryk Wawryszuk (60 rocznica ślubu- diamentowe gody).

Uroczystego aktu dekoracji medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” w imieniu prezydenta RP dokonał burmistrz Michał Deptuch. Pamiątkowe dokumenty oraz upominki jubilatom wręczył zastępca burmistrza Zbigniew Gruca. W imieniu Rady Miejskiej życzenia i kwiaty przekazał radny Eugeniusz Dul.

Oprócz medali, pamiątkowych dyplomów, kwiatów oraz upominków jubilaci otrzymali mnóstwo ciepłych słów od władz samorządowych oraz swoich dzieci, wnuków i przyjaciół, którzy towarzyszyli im podczas uroczystości. Spotkanie odbyło się w miłej i ciepłej atmosferze. Po części oficjalnej jubilaci wraz z gośćmi zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek oraz zabawę.

Wszystkim jubilatom serdecznie gratulujemy pięknego święta. Nie sztuką jest pokochać, lecz wytrwać w miłości. Dziesiątki lat Waszego wspólnego pożycia to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie (red.).