SULĘCIN Odpoczynek i sztuka

sul3ARTystyczne wakacje

Tygodnie wolne od szkoły były twórcze, a to wszystko za sprawą „ARTystycznych Wakacji”

Tradycyjnie główną ideą zajęć było doskonalenie warsztatu plastycznego oraz integracja zdolnej sulęcińskiej młodzieży.

W spotkaniach wzięło udział 18 osób, które dostały niezwykłą szansę pracy pod czujnym i życzliwym okiem profesjonalnych artystów.

Gośćmi specjalnymi tej edycji warsztatów byli: Anna Słonka-Moskwa z Poznania, Tadeusz Badelas z Rusinowa i Grzegorz Hadzicki ze Świdnicy, tworzący rzeźby w drewnie. Jak się okazało młodzi artyści mogli wziąć aktywny udział w tworzeniu rzeźb przez profesjonalistów. Szlifowanie ,,Ryby’’ autorstwa Anny Słonki-Moskwy dało im wiele radości.

Uroczyste zakończenie połączone z ekspozycją prac odbyło się 12 lipca w Domu Joannitów. W nagrodę za udział każdy z uczestników otrzymał z rąk burmistrza Michała Deptucha oraz dyrektora Sulęcińskiego Ośrodka Kultury Bartłomieja Skrzypczaka pamiątkowy dyplom. Specjalne podziękowania otrzymała również Anna Gwizdek – komisarz pleneru, Bogna Skrzypczak – opiekun młodzieży oraz artyści, którzy stworzyli dla Sulęcina rzeźby.

Po oficjalnym otwarciu wystawy odbył się koncert solistów operetki poznańskiej. Na scenie wystąpili: Agnieszka Wawrzyniak, Daniel Kustosik i Włodzimierz Kalemba.

Dwa tygodnie rysowania, malowania oraz rzeźbienia były bardzo ciekawym początkiem wakacji. Szkoda jedynie, że tak szybko minęły.

Zapraszamy na wystawę podsumowującą „ARTystyczne Wakacje”, którą można oglądać do końca września w godzinach otwarcia Domu Joannitów.

ANNA GWIZDEK