SULĘCIN Zawody Wędkarskie

sul2O polsko-niemiecki puchar przyjaźni

Wędkarze z obu stron Odry rywalizowali o „Puchar Przyjaźni Partnerskich Miast”

Cały projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) -Brandenburgia 2007-2013.

Jego celem jest umocnienie współpracy między zaprzyjaźnionymi kołami wędkarskimi z partnerskich miast niemieckich, zwiększenie wiedzy z zakresu wędkarstwa w Niemczech i Polsce, promocja wędkarstwa w Euroregionie, wymiana doświadczeń w prowadzeniu kół, organizowaniu zawodów oraz w prowadzeniu działań zarybieniowych na terenach działania kół  wędkarskich w partnerskich miastach. Co roku takie zawody organizuje inne miasto. W tym roku wędkarzy gościł Sulęcin.

W zawodach wędkarskich „O puchar przyjaźni partnerskich miast”, udział wzięły trzyosobowe drużyny wędkarskie. Dla osób, które nie brały udziału w rywalizacji wędkarskiej zorganizowano wycieczkę po Sulęcinie i Lubniewicach. Zakończenie zawodów odbyło się podczas spotkania zorganizowanego w Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej (Dom Joannitów) w Sulęcinie, podczas którego zwycięzcom wręczono dyplomy i statuetki oraz przechodni puchar. Każdy uczestnik zawodów otrzymał statuetkę i nagrodę rzeczową. W 2014 roku zwyciężyła drużyna wędkarzy z Sulęcina, która otrzymała puchar. Drugie miejsce zajęła drużyna z Beeskow, a trzecie drużyna z Kamen. Na czwartym miejscu uplasowali się wędkarze z Friedland. Puchar za największą rybę otrzymał Wiesław Uller z Sulęcina. Nagrody, dyplomy i statuetki wręczali: burmistrz Michał Deptuch, zastępca burmistrza Zbigniew Gruca oraz prezes koła PZW nr 1 Ryszard Stachowiak, który przekazał metalową rybę, będącą symbolem Międzynarodowych Zawodów Wędkarskich Partnerskich Miast, prezesowi koła wędkarskiego z miasta Friedland, które będzie gospodarzem zawodów w 2015 roku (red.).