SŁUBICE Popłynęły wianki

bibo1Pamiętamy o tradycji

W bibliotece odbyła się biesiada pod hasłem „Świętojańskie wianki 2014”

W realizację imprezy zaangażowały się takie organizacje jak: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Słubickiej, Związek Nauczycielstwa Polskiego w Słubicach, w tym Sekcja Emerytów i Rencistów, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach, a także Koło Gospodyń Wiejskich w Drzecinie.

Na scenie, przed bibliotecznym tarasem, można było zobaczyć między innymi występy taneczne w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 „Jarzębinka”, pokaz zumby w wykonaniu uczniów z Gimnazjum nr 1 oraz występ artystyczny zespołu „Konsonans” ze Słubic.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się plecenie wianków, była też degustacja regionalnych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Drzecina oraz przekąsek z grilla. Powstały urocze, kolorowe wianki. Uczestnicy spotkania, ze śpiewem na ustach, z pochodniami w dłoniach i wiankami na głowach przeszli na most i rzucili wianki w nurt rzeki.

W ramach projektu zorganizowano także konkurs plastyczny na najpiękniejszy wianek świętojański i na najpiękniejszy kwiat paproci. Wpłynęło 133 prac. Uroczystość wręczenia nagród oraz wystawa wszystkich prac odbyła się w dniu  26 czerwca w urzędzie miejskim (red.).