SŁUBICE Kolejny festiwal MOST za nami

festiwalKoncert udany, festiwal do poprawy

Było wiele ciekawych spotkań i koncertów. Jedni mieszkańcy cieszyli się letnim kinem i wystawami, inni słusznie narzekali na spory chaos organizacyjny

Impreza po raz kolejny przerosła organizatorów, mieszkańcy narzekali głównie na brak precyzyjnych informacji o miejscach i godzinach spotkań. Na wielu z nich była przez to mała frekwencja, co potwierdzają jedynie wyniki sądy zamieszczonej na jednym z lokalnych portali internetowych. Ponad 60 proc. jej uczestników przyznało, że nie wybiera się na wydarzenia organizowane w ramach festiwalu MOST.

Problemów nie brakowało, ale atrakcji także. Na plus zaliczyć należy z pewnością koncert wybitnego polskiego jazzmana Tomasza Stańki, który wystąpił wraz ze swoim zespołem Old Kwartet na granicznym moście.

Podobać mógł  się także koncert zorganizowany w piątkowy wieczór 11 lipca. Już po raz drugi scena „Lata ZET i Dwójki” stanęła na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na koncercie transmitowanym w TVP 2 pojawiło się kilka tysięcy mieszkańców. Wszystkich rozgrzewała Oceana, która przypomniała m.in. swój wielki przebój „Endless Summer”, napisany specjalnie na Euro 2012. Były też polskie gwiazdy, a wśród nich Sylwia Grzeszczak, której piosenka „Księżniczka” została uznana za „Największy Przebój Roku” podczas festiwalu TOPTrendy 2014 w Sopocie. Obok niej na scenie pojawił się energetyczno-folkowy Enej – wybrany przez słuchaczy Radia ZET „Zespołem Roku 2013”. Zagrali też Poparzeni Kawą Trzy, Blue Cafe, Afromental, Grzegorz Hyży, Mrozu, Anna F. oraz Aneta Sablik, świeżo upieczona zwyciężczyni niemieckiego odpowiednika „Idola” (red.).