KRZESZYCE Sołectwa rywalizowały na sportowo

k3Zawody mieszkańców gminy

Sportowa rywalizacja sołectw gminy Krzeszyce 2014 odbyła się w dwóch etapach

Pierwszym były zawody wędkarskie zorganizowane przez sołectwo Rudna-Maszków na czele z sołtysem Jarosławem Gajdą. Do rywalizacji nad jeziorkiem w Rudnej przystąpiło siedem sołectw. Zwyciężyło Muszkowo, na drugim miejscu uplasował się Koziczyn, na trzecim Rudna-Maszków. Dalsze miejsca zajęły miejscowości: Krępiny, Przemysław, Zaszczytno, Krzemów-Łukomin.

Drugim etapem rywalizacji był turniej w Muszkowie, który odbył się 5 lipca  w ramach pikniku rodzinnego pod nazwą „Włoskie Klimaty”.

Reprezentacje poszczególnych sołectw walczyły w pięciu konkurencjach (bieg w nartach sołtysa, plażowanie, rzuty do kosza, bieg slalomem z dziurawym wiadrem, oddzielanie grochu od fasoli).

Podczas rywalizacji dopisywała zarówno pogoda, jak i humory uczestników. Ostatecznie zwycięzcą okazała się ekipa gospodarzy. Na dalszych miejscach uplasowały się miejscowości: Brzozowa-Brzozówka, Krzemów-Łukomin, Rudna-Maszków, Krępiny, Krzeszyce, Kołczyn, Przemysław i Krasnołęg-Świętojańsko-Piskorzno.

Ostateczne podsumowanie sportowej rywalizacji sołectw gminy Krzeszyce 2014 odbędzie się podczas obchodów XX Wystawy Rolniczej „Krzeszycka Jesień” 14 września, gdzie drużyny otrzymają pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

GRZEGORZ ZAWADZKI