KRZESZYCE Polsko- Włoskie klimaty w Muszkowie

muszkowoSportowo i muzycznie

Pod takim hasłem odbył się festyn, którego organizatorem było Stowarzyszenie  Promocji i Rozwoju Muszkowa „Trzy Grusze” oraz Rada Sołecka

Stowarzyszenie funkcjonuje od marca, powołane zostało z inicjatywy Stanisława Nazwalskiego. Jego celem jest podejmowanie działań na rzecz promocji rozwoju Muszkowa, gminy Krzeszyce oraz wspieranie aktywności mieszkańców.

Na festynie pojawili się: starosta sulęciński Dariusz Ejchart, wicestarosta Tadeusz Dąbroś, wójt Krzeszyc Czesław Symeryak. Przybyli także goście z Niemiec Arno Jaeschke, burmistrz miasta partnerskiego Altlandsberg i Heinz Habermann – przewodniczący Stowarzyszenia Byłych Mieszkańców Powiatu Wschodniotorzymskiego „Heimatkreis Oststernbeg”. Przybyli także radni, sołtysi  i reprezentacje dziewięciu wsi, które wzięły udział w  drugim etapie sportowej rywalizacji sołectw.

Różnorodność konkurencji sprawiła, że nie brakowało dobrej zabawy.  W czasie przerw czas umilał występ artystyczny wychowanków  Warsztatów Terapii Zajęciowej z Sulęcina. Dzieci i młodzież zaprezentowały się również w mini liście przebojów. Zaśpiewała także mieszkanka gminy Joanna Lachowicz.

Podczas festynuuczestnicy mogli zakupić pyszne ciasto z domowego wypieku, kawę, herbatę oraz  kiełbaski, szaszłyki i grochówkę. Dużo osób wzięło udział w loterii fantowej (wygrywał każdy los), nagrodą główną był letni tydzień nad morzem w pensjonacie „Norweg”, ufundowany przez Adamai JerzegoNazwalskich. Dla dzieci również nie brakowało atrakcji.

Punktem  kulminacyjnym festynu był występ zespołu Paesani Sound, który przyjechał z Włoch na zaproszenie Katarzyny Nazwalskiej. Zespół istnieje od 1997 roku i wykonuje muzykę regge. Zespół zaśpiewał także najpopularniejsze włoskie przeboje, w rytmie których wszyscy dobrze się bawili, nawet mimo padającego deszczu zabawa plenerowa trwała dalej, przygrywał zespół Krzysztofa Kędziora.

EWELINA NIEMCZYN

DOROTA NAZWALSKA