GÓRZYCA „Żegnaj przedszkole, witajcie wakacje!”

gok2Ruszamy w nową drogę

30 czerwca, po raz szósty, w Pracowni Edukacji Kulturalnej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Całość rozpoczęła się od zatańczonego przez dzieci poloneza

Każdy z przedszkolaków wyrecytował wierszyk, dzieci wspólnie zaśpiewały piosenki. Następnie każdy otrzymał upominek – książeczkę wraz z pamiątkowym wpisem. Wręczone zostały również nagrody za konkurs “Ekozwierzaki i inne cudaki”, który realizowany był w Pracowni Edukacji Kulturalnej, a współfinansowany był ze środków CZG-12.

Opiekunki grupy podziękowały wszystkim rodzicom, którzy na co dzień wspierają działania pracowni, bez których wielu rzeczy nie udałoby się zrealizować. Wyrazy wdzięczności otrzymała również dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Gniewczyńska.

Zakończenie roku jest najważniejszym i zarazem najsmutniejszym dniem w całym roku szkolnym. To czas kiedy trzeba się pożegnać, kiedy dzieci, które przychodziły do pracowni od najmłodszych lat, idą dalej w świat, stają się już uczniami.

Cała uroczystość przebiegła w poważnej atmosferze, dawało się wyczuć smutek i tęsknotę dzieci, które od września pójdą już do szkoły. Na szczęście niektóre zostaną jeszcze w pracowni, aby przez kolejny rok wspólnie bawić się i uczyć.

MARTA HOŁUBOWICZ