SULĘCIN Zakończył się 28. Cross Sulęty

sul-UM1Wszyscy byli wygranymi

1 czerwca na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Kormoran w Sulęcinie odbył się 28. Cross Sulęty. Imprezę biegową zorganizowało Stowarzyszenie MKS „SULĘTA” przy współpracy z Urzędem Miejskim

Organizatorzy postawili sobie za cel popularyzację najprostszej formy ruchu jaką jest bieg. Honorowy patronat nad imprezą objęli burmistrz Michał Deptuch oraz starosta Dariusz Ejchart.

Chęć udziału w biegu głównym zgłosiło 50 zawodników, w tym 12 kobiet.

Zawodnicy startowali w siedmiu kategoriach wiekowych.

Otwarcia imprezy dokonał Zbigniew Szczepański, który serdecznie powitał uczestników. W inauguracji imprezy uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych: starosta Dariusz Ejchart oraz burmistrz Michał Deptuch, którzy powitali przybyłych zawodników, życząc im udanej rywalizacji sportowej.

Start odbył się na terenie Ośrodka Kormoran, a trasa crossu prowadziła pomiędzy urokliwymi stawami. Mężczyźni musieli pokonać dystans o długości 5 km,  a kobiety 2 km. Bieg główny został poprzedzony biegami dzieci i młodzieży, w których udział wzięły przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

Najstarszym zawodnikiem 28. Crossu Sulęty był 74-letni Stanisław Grochowski z Lubiszyna. Wielkie brawa należą się również Ryszardowi Czernickiemu z Międzyrzecza, który całą trasę pokonał biegnąc o kulach.

W klasyfikacji generalnej kobiet pierwsze miejsce zdobyła Lucyna Poznańska z Kołczyna. Na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Błażków z Gorzowa Wlkp., a trzecie miejsce zdobyła Aneta Husiatyńska z Lubiszyna. Wśród mężczyzn w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zdobył Rafał Misjan ze Strzelec Krajeńskich. Na drugim miejscu uplasował się Karol Maciąg z Gorzowa Wlkp. a trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Kochanowi z Międzyrzecza.

Podsumowanie imprezy odbyło się na terenie Ośrodka Kormoran. Puchary zwycięzcom klasyfikacji generalnej oraz medale zwycięzcom kategorii wiekowych wręczyli burmistrz Michał Deptuch oraz starosta Dariusz Ejchart. Przedszkolakom oraz dziewczętom i chłopcom uczestniczącym w rywalizacji wręczono nagrody rzeczowe. Na zakończenie sportowej imprezy wśród wszystkich uczestników obecnych na podsumowaniu rozlosowano nagrody rzeczowe.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy spełnienia sportowych marzeń (red.).