SULĘCIN Siłownia „pod chmurką” już otwarta

sul-UM2Dbamy o naszą kondycję

Na promenadzie nad rzeką Postomią powstała siłownia na wolnym powietrzu

Dzięki inicjatywie burmistrza i dobrej współpracy gminy z największą sulęcińską firmą Molex, 31 maja oddano do użytku pierwszą w mieście siłownię „pod chmurką”.

Do dyspozycji mieszkańców oddano dziewięć urządzeń gimnastycznych: wyciąg górny, rower, wahadło, piechur, drążki gimnastyczne, drążki do podciągania się, orbiterek eliptyczny, wioślarz oraz urządzenie do wyciskania w pozycji siedzącej.

Siłownia powstała w sąsiedztwie placu zabaw, który w kwietniu zamontowano z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta. Dzięki niej zarówno mali, jak i dorośli mieszkańcy gminy mogą za darmo wypoczywać na świeżym powietrzu, dbając o poprawę kondycji fizycznej.

Urządzenia do miejskiej siłowni zostały ufundowane przez firmę Molex.

Uroczystego przecięcia wstęgi i oddania siłowni do użytku dokonali burmistrz Michał Deptuch, przewodniczący Rady Miejskiej Leon Szczepański, dyrektor Zakładu Molex Sp. z o.o. Krzysztof Hauk, menager Anna Jacykowska oraz radna Jadwiga Surudo-Szymczak.

Podczas uroczystości dyrektor Krzysztof Hauk z rąk burmistrza odebrał medal „Za zasługi dla Ziemi Sulęcińskiej” nadany uchwałą Rady Miejskiej.

Prezentację sprzętu do ćwiczeń poprowadziła Joanna Twarowska. Zasady i techniki korzystania z poszczególnych urządzeń zaprezentowali trenerzy: Paweł Doroszko i Maurycy Włoka. Chętnych do ćwiczeń już podczas otwarcia nie brakowało. Nawet burmistrz spróbował swoich sił. Uczestnikom uroczystości czas umilały solistki Studia Piosenki działającego przy Sulęciński Ośrodku Kultury. Przygotowano również pokaz gry w szachy wielkoformatowe oraz kręcenia zwierzątek z balonów.

Dzięki budowie promenady przy rzece Postomii mieszkańcy Sulęcina zyskali wspaniałe miejsce do spędzania wolnego czasu. Natomiast dzięki siłowni „pod chmurką”, o której powstanie od kilku miesięcy zabiegał burmistrz, mieszkańcy oraz turyści zyskali możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. Siłownia już od pierwszego dnia cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród seniorów, jak i dzieci (red.).