POWIAT SULĘCIŃSKI Urodziny samorządu

święto1

15 lat w dobrym klimacie

Powiat Sulęciński hucznie obchodził swoje 15 urodziny!

Emocje mieszkańców przez dwa dni rozgrzewała skoda citigo – nagroda w loterii jubileuszowej. Zagrały gwiazdy: WILKI oraz BOYS. Legenda polskiej kryminalistyki – detektyw Krzysztof Rutkowski opowiadał o tajnikach swojej pracy. Przez cały weekend Sulęcin był sercem kulturalnym regionu

Obchody zorganizował powiat sulęciński wspólnie ze Stowarzyszeniem WIARUS. Emocje sięgnęły zenitu w niedzielny wieczór podczas losowania samochodu.  Już po 20.30 wszystko było jasne, kluczyki z rąk organizatorów imprezy – starosty Dariusza Ejcharta i prezesa stowarzyszenia WIARUS Grzegorza Lewickiego odebrała mieszkanka Sulęcina Iwona Kochańska. To nie jedyna nagroda jaką można było wygrać w trakcie obchodów. Wędkarze zmagali się o najlepszy połów, trwały także rywalizacje kulinarne i sportowe stowarzyszeń, turniej strzelecki oraz konkurencje siłaczy.

wyróżnienia 15-lecia

W czasie uroczystej sesji honorowe wyróżnienia „Zasłużony dla Powiatu Sulęcińskiego” za działalność społeczną, artystyczną, edukacyjną, dorobek sportowy czy aktywność samorządową odebrało 50 podmiotów, były wśród nich osoby fizyczne, stowarzyszenia, firmy. Spotkanie poprowadził przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Kuzyk wraz z sekretarzem Anną Matulanis. Starosta Dariusz Ejchart podsumował najważniejsze sukcesy 15-lecia, podziękował też osobom, które miały wpływ na rozwój powiatu. Poseł Bożena Sławiak – pierwszy starosta sulęciński oraz wicewojewoda Jan Świrepo mówili o trudnych początkach samorządu. Życzenia od europosła Bogusława Liberadzkiego przekazała jego asystentka Martyna Leszczyłowska.

nikt nie wychodził głodny…

W sobotę za darmo można było skosztować bigosu powiatowego, natomiast w niedzielę zupy rybnej przygotowanej przez Lokalną Grupę Rybacką Wodny Świat. Można było też zrobić fotkę z maskotką powiatu, sympatycznym Wróblem Klimkiem, który z okazji 15-lecia pokazał się po raz pierwszy. Dzieci świetnie bawiły się razem z Kosmokwakami, Rico & Ruphertem oraz na tzw. dmuchańcach. Dorosłym zaproponowano różne klimaty muzyczne – od występów młodych lokalnych artystów i popisów chóralnych poprzez klimaty taneczne, rockowe, po występy gwiazd- w sobotę zespół BOYS, a w niedzielę – WILKI.  I młodych i dorosłych zainteresowało spotkanie z Krzysztofem Rutkowski, który zdradził, że zamierza osiedlić się w powiecie sulęcińskim.

Mieszkańcy pięciu gmin świętowali razem. Sympatyczni i otwarci, chętnie witali gości spoza powiatu. Okrągłe urodziny za pięć lat, a kolejne Święto Powiatu już za rok!

AGNIESZKA BARTOSIK-RZYCZKOWSKA