POWIAT SULĘCIŃSKI Święto szkoły

aga4Moc atrakcji na festynie

Najważniejszym wydarzeniem w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym jest Święto Szkoły – obchodzone hucznie co roku

W tym roku uroczystości przyświecało hasło „Pokażmy się – szansa na sukces”. Festyn odbył się 11 czerwca, a hasło częściowo nawiązywało do ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, której zadania placówka realizuje od kilku lat, propagując takie wartości jak bezpieczeństwo, wolność od agresji, używek i przemocy.

Festyn rozpoczęła część artystyczno-konkursowa. Wystąpili uczniowie ośrodka z piosenką „Algorytm BLS w rytmie rap”, którą wywalczyli sobie wyróżnienie (jako jedyna placówka kształcenia specjalnego w Polsce) w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”, prowadzonego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Część artystyczną festynu zakończyła niespodzianka – występ nauczycieli ośrodka.

Uczniowie rozegrali też mecz towarzyski piłki nożnej o puchar starosty. Upominki, dyplomy oraz puchar wręczyła dyrektor SOSW Danuta Malinowska oraz prezes MLUKS Eugeniusz Sembratowicz.

Uczestnicy festynu mogli obejrzeć pokaz quadów, wziąć udział w zabawach sportowych. Ogromną atrakcją był podnośnik strażacki, którym można było wjechać na wysokość dachu budynku szkoły, na miłośników zwierząt czekały przejażdżki kucykiem.

Dorośli goście mogli zapoznać się z działalnością i ofertą ośrodka, odwiedzając stoisko promocyjne szkoły, na którym czekały ulotki, foldery, prezentacje, kroniki szkolne oraz filmy prezentujące najważniejsze wydarzenia i działania szkoły.

Podsumowaniem festynu był występ zaprzyjaźnionego zespołu „Crazy Boys” z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sulęcinie oraz wspólna zumba.

AGNIESZKA KOGUT-SZABLEWSKA