POWIAT SULĘCIŃSKI Docenił nas Jurek Owsiak

owsiakWyróżnienie dla SOSW

Piosenką „Algorytm BLS” w rytmie rap, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie, wywalczyli wyróżnienie artystyczne w finale trzeciego Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”

Nasi podopieczni udział w finale wywalczyli sobie w eliminacjach. Do Warszawy przyjechali, aby wziąć udział w części artystycznej, ale również zaprezentować się w zmaganiach sprawnościowo-ratowniczych. Wystąpili jako reprezentacja województwa lubuskiego, jako jedyna szkoła specjalna.

Nasi wychowankowie doskonale poradzili sobie we wszystkich konkurencjach, pokonując między innymi tor przeszkód, prowadząc resuscytację krążeniowo-oddechową w jednym tempie, układając siebie w pozycji bocznej czy też bandażując misie.

Głównym zadaniem tegorocznego konkursu była prezentacja piosenki o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Tekst „Algorytm BLS”, autorstwa Diany Chajec, Ewy Rewers i Katarzyny Dziadas, wyśpiewany w rytmie rapu, przedstawia najważniejsze, kolejne kroki udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej. Uczniowie w raperskich strojach zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz pięknymi dyplomami i nagrodami indywidualnymi. Otrzymali również puchar finalisty i pamiątkową tabliczkę za udział w konkursie, ale także zestaw gier edukacyjnych i drobny sprzęt sportowy dla szkoły.

KATARZYNA DZIADAS