GÓRZYCA Sejmik profilaktyczny

gok50Chronimy nasze życie

Uczniowie Zespołu Szkół mogli wspólnie z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej im. Kresowian w Czarnowie wziąć udział w gminnym sejmiku dotyczącym profilaktyki uzależnień i walki z otyłością

Znana wszystkim impreza odbyła się 27 maja w Ośrodku Pomocy Społecznej w Górzycy.

Hasło naczelne tegorocznego sejmiku „Chroń życie” przyświecało pracom, które uczniowie prezentowali podczas spotkania.

W ramach programu walki z otyłością, który jest realizowany w Szkole Podstawowej w Górzycy, uczniowie zaprezentowali dwie scenki dramatyczne dotyczące problemu otyłości i zdrowego żywienia.

Prace uczestników sejmiku zostały wyeksponowane w szkole w Górzycy. Wszyscy uczniowie mogli zapoznać się z twórczością koleżanek i kolegów. Dla jednych były niewątpliwie ciekawą lekturą, artystycznym wydarzeniem, ale na pewno dla wszystkich były przestrogą przed czyhającymi niebezpieczeństwami, jakimi są uzależnienia oraz niezdrowy tryb życia.

Gminy sejmik swoją renomę zawdzięcza pomysłodawczyniom i organizatorkom, nauczycielkom ZS w Górzycy: Beacie Budynkiewicz, Joannie Michałowskiej i Marii Syktus. To one dbają, aby uczniowie mieli możliwość konfrontacji własnych poglądów na temat zdrowego stylu życia z opiniami rówieśników z sąsiadujących szkół.

JOANNA MICHAŁOWSKA