SULĘCIN Żołnierze otrzymali klucze do nowych mieszkań

sul-UM2Mamy nowych mieszkańców

W nowym budynku niedługo zamieszka 40 wojskowych rodzin

W tym dniu klucze do wymarzonego „M” odebrali żołnierze służący w 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. Niektórzy czekali na tę chwilę kilka lat, mieszkając w wynajętych mieszkaniach.

Wojskowe rodziny wprowadzą się do przestronnych dwu i trzypokojowych mieszkań wykończonych pod klucz. Każde mieszkanie ma wyposażoną łazienkę i posiada piec gazowy. Zadbano również o całą infrastrukturę zewnętrzną w postaci dróg dojazdowych, chodników, parkingów, placu zabaw i terenów zielonych.

W uroczystości oddania budynku do użytku uczestniczyli m.in.: dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu gen. bryg. Jarosław Mika, dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu gen. bryg. Rajmund Andrzejczak, dyrektor oddziału regionalnego Wojskowej Agencji Mieszkaniowej w Zielonej Górze Zdzisław Niedziela, burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulęcinie Leon Szczepański oraz burmistrz Lubniewic Tomasz Jaskuła.

Burmistrz Sulęcina wręczył trzem wytypowanym żołnierzom upominki w postaci sprzętu gospodarstwa domowego.

Podczas uroczystości kilku rodzinom przekazano symbolicznie pierwsze klucze, natomiast podpisanie umów z wszystkimi odbyło się po uroczystości w Domu Joannitów.

Inwestorem była Wojskowa Agencja Mieszkaniowa oddział regionalny w Zielonej Górze. Budynek został wybudowany na działkach nr 288 i 289/2, które burmistrz Sulęcina przekazał w drodze darowizny w 2011 roku dla Wojskowej Agencji Mieszkaniowej.

Sulęcin wzbogacił się o nowy obiekt o ciekawej architekturze. Burmistrz Deptuch cieszy się również z faktu, że Sulęcin wzbogacił się o nowych mieszkańców (red.).