SULĘCIN Ponad setka rowerzystów na starcie

sul-UM1Tłum na starcie maratonu

W Żubrowie odbyła się 12. edycja Crossowego Maratonu Rowerowego MTB Amatorów – Sulęcin 2014. Imprezę zorganizowano pod honorowym patronatem burmistrza Sulęcina Michała Deptucha. Był to też pierwszy wyścig w cyklu V Grand Prix województwa lubuskiego MTB Amatorów w 2014 roku

Start uczestników 12. Crossowego Maratonu Rowerowego MTB Amatorów odbył się w Żubrowie.

Zawodnicy rywalizowali w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn, w pięciu kategoriach wiekowych oraz w kategorii dodatkowej – klasyfikacji BMI.

W zmaganiach uczestniczyło 104 zawodników w wieku od 16 do 65 lat, w tym 11 kobiet. Sulęcin reprezentowało 13 zawodników.

Trasa Crossowego Maratonu Rowerowego, o długości 42 km, prowadziła wokół jeziora Lubniewsko. Organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo zawodników przez odpowiednie oznakowanie i zabezpieczenie trasy pod względem technicznym i medycznym.

Kobiety oraz seniorzy mieli do pokonania jedną pętlę o długości 21 km, pozostali zawodnicy musieli pokonać dystans 42 km.

Starterem honorowym 12. Crossowego Maratonu Rowerowego MTB Amatorów był burmistrz Deptuch. Organizatorami tegorocznej edycji imprezy byli: pracownicy urzędu miejskiego w Sulęcinie, Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, członkowie oddziału PTTK „Ziemia Sulęcińska” oraz Nadleśnictwo Sulęcin.

Zwycięzcą w klasyfikacji open mężczyzn został Rafał Chmiel ze Strzelec Krajeńskich. Tuż za nim uplasował się Jerzy Bieliński z Kargowej, a trzecie miejsce zdobył Robert Suszczyński z Gorzowa Wlkp.

W klasyfikacji open kobiet liderką okazała się Paulina Bielińska z Kargowej. Tuż za nią uplasowała się Marta Balcerzak ze Skwierzyny, a trzecie miejsce zdobyła Sylwia Maciejkiewicz z Gorzowa Wlkp.

Zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami, medalami i dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które wręczył burmistrz Michał Deptuch wraz ze swoim zastępcą Zbigniewem Grucą. Wśród uczestników imprezy rozlosowano upominki w postaci sprzętu turystycznego. Nagrodą główną w losowaniu był rower trekkingowy Travers ufundowany przez firmę INSTALKO Roman Strzelczyk z Międzyrzecza, który trafił w ręce Fabiana Borowiaka z Gorzowa (red.).