SŁUBICE Rusza budowa

mcdonald'sBędziemy mieć swojego McDonald’sa

Za chwilę rusza budowa słubickiego McDonald’sa

Słubicki McDonald’s będzie się mieścił przy ul. 1 maja, tuż za stacją benzynową Statoil. Jak się dowiedzieliśmy, lada dzień starostwo powiatowe wyda pozwolenie na budowę tej restauracji. Ta potrwa od trzech do czterech miesięcy, McDonald’s ruszy więc już krótko po wakacjach.

Przy ul. 1 maja stanie jednopoziomowa stacjonarna restauracja, razem z McDrive’em, który umożliwia zakup produktów bezpośrednio z samochodu. Będzie też parking na ponad 40 miejsc postojowych. Obok zostanie zbudowany plac zabaw dla dzieci, na zewnątrz będą też stoły i ławki. Wielkością słubicki McDonald’s będzie podobny do tego w Kostrzynie, ale będzie nowocześniejszy.

Jak się dowiedzieliśmy, negocjacje z inwestorem trwały półtora roku, ostateczna decyzja zapadła pod koniec 2013. Teraz wszyscy przygotowują się do realizacji inwestycji. Sprzęt budowlany na działce przy 1-maja pojawi się już za kilka dni.

W Polsce działa dziś ponad 330 restauracji McDonald’s. Każdego dnia odwiedza je ponad pół miliona klientów. Restauracje są obecne w 120 miastach. Są to nie tylko duże miasta, ale również te o zdecydowanie mniejszej liczbie mieszkańców. McDonald’s zatrudnia w kraju ponad 16 tys. pracowników, w Słubicach pracę w tej restauracji znajdzie około 50 osób (red.).