POWIAT SULĘCIŃSKI Na finał jedziemy do Warszawy

sul1To nasz wielki sukces

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie wywalczyli sobie miejsce w finale konkursu Fundacji WOŚP „Ratujemy i uczymy Ratować”

To osiągnięcie jest efektem znakomitego występu w wojewódzkim półfinale, który odbył się w Gorzowie. Reprezentacja artystyczna i ratownicza szkoły zaśpiewała, opracowaną przez nauczycielki SOSW – Katarzynę Dziadas, Dianę Chajec i Ewę Rewers, piosenkę pod tytułem „ALGORYTM BLS”, w rytmie rap. Słowa piosenki prezentowały podstawowe zabiegi resuscytacyjne.

Nasi uczniowie zwyciężyli w półfinale także w konkurencji sprawnościowo-ratowniczej. Adam Bystry, Damian Bystry, Maciej Czerwiński, Damian Seremak i Adam Wywrocki wykonali jednocześnie resuscytację krążeniowo-oddechową, w jednym tempie na pięciu fantomach. Byli niepokonani i wspaniale wypełnili swoje zadanie, pod czujnym okiem nauczycielki prowadzącej zajęcia w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować” – Katarzyny Dziadas.

Celem ogólnopolskich zmagań szkół podstawowych jest rozpropagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. 30 maja uczniowie SOSW będą w Warszawie reprezentowali nasze województwo. W części artystycznej wystąpią: Aleksandra Poznańska, Kinga Rygiel, Piotr Chruślak (SOSW).