GÓRZYCA Siódme zmagania sołectw

SONY DSCCzarnów niezwyciężony!

Gospodarzem tegorocznych zmagań sołectw był Czarnów

Razem z nim do walki stanęły sołectwa: Pamięcin, Górzyca, Żabice, Stańsk. Organizatorzy postawili sobie za cel integrację społeczności lokalnej oraz zachęcanie szerokiej rzeszy mieszkańców wsi do uprawiania sportu i rekreacji, przy zachowaniu ducha sportowej rywalizacji.

Uroczystego otwarcia siódmej edycji dokonała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Gniewczyńska w towarzystwie starosty powiatu słubickiego Andrzeja Bycki oraz wójta Roberta Stolarskiego i przewodniczącego Rady Gminy Górzyca Krzysztofa Bańki.
Zaplanowane zgodnie z regulaminem konkurencje zostały podzielone na siłowe oraz typowo rekreacyjne, a te z kolei na zespołowe i indywidualne. Konkurencje siłowe okazały się przysłowiową „bułką z masłem” dla zawodników ze Stańska. To właśnie oni zdobyli największą sumę punktów po pierwszych pięciu konkurencjach wysuwając swoją reprezentację na prowadzenie. Niestety nie na długo…

Pozostałe konkurencje prowadzone przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury spowodowały, że tabela wyników zmieniała się jak w kalejdoskopie.

Wśród sołtysów, którzy musieli pochwalić się celnym okiem rzucając gumofilcem do beczki lub celując skarpetą do puszek, bezkonkurencyjny okazał się przedstawiciel Rady Sołeckiej miejscowości Górzyca – Krzysztof Krup.

W czasie trwania imprezy podsumowane zostały także wyniki konkursu na „wiosenną sałatkę /surówkę”. Jury doceniło walory smakowe oraz oryginalny przepis sałatki przygotowanej przez przedstawicieli Czarnowa. Do zadań komisji należała także ocena poszczególnych stoisk i sołectw prezentujących się podczas oficjalnego otwarcia. Najpiękniejszym stoiskiem mogło się poszczycić sołectwo Czarnów. Oni także, zdaniem członków komisji, najlepiej zaprezentowali się podczas oficjalnego otwarcia, co w konsekwencji doprowadziło sołectwo do zwycięstwa. W punktacji ogólnej Czarnów otrzymał 154 punkty, drugie miejsce wywalczyły Żabice, a trzecie Stańsk odnotowując na swoim koncie 134 pkt. Tuż za podium znalazł się Pamięcin, kolejna była Górzyca. Wszystkie sołectwa biorące udział w siódmej edycji „Olimpiady sołectw” otrzymały pamiątkowe koszulki, dyplomy, puchary oraz czeki pieniężne, zwycięzca otrzymał dodatkowo piękny puchar przechodni.

Organizatorzy zapewnili mnóstwo dodatkowych atrakcji. W trakcie zmagań konkursowych dzieci mogły korzystać z dmuchanego zamku, trampoliny, stoiska z watą cukrową i goframi. W ofercie stoisk sołeckich można było znaleźć smaczne pierożki, słodkości, swojską pajdę chleba ze smalcem jak i lokalne rękodzieło. Zespół Szkół w Górzycy serwował pyszne ciasto domowej roboty. Gminny Ośrodek Kultury przygotował loterię fantową, w której wszystkie losy wygrywały. Wieczorną część programu zdominowały występy lokalnych artystów.

Wszystkim sołtysom oraz osobom, które pracowały na sukces sołectwa serdecznie gratulujemy, natomiast sponsorowi współorganizatorom tegorocznej edycji dziękujemy za ofiarność i otwarte serce.

ANITA PODGÓRSKA