SŁUBICE Kajakowe sprzątanie Pliszki

pliszkaCzyścili rzekę w czapkach

Tegoroczne sprzątanie rzeki Pliszki zaplanowano na trasie Sądów-Koziczyn. Na starcie stawiło się 21 osób ze Słubic, Cybinki, Krosna Odrzańskiego, Zielonej Góry, Storkow i Frankfurtu

Aby zmniejszyć przygnębienie spowodowane wyławianiem z rzeki wielu bardzo różnych śmieci, ustalono dodatkowy temat spływu – nietypowe nakrycia głowy.

Na starcie w Sądowie do kajaków wsiadały osoby w starych motocyklowych kaskach, w turbanach, w kapeluszach z papierowej torby, czapkach-rekinach, czapkach-zającach, mniej lub bardziej kolorowych beretach i kaszkietach.

Tym razem zaskoczyła nas niezbyt duża ilość śmieci, ale też pływające w rzece drzwi. Mimo, że kajak nie jest przystosowany do transportu tak dużego obiektu, postanowiliśmy dowieźć je na miejsce zbiórki śmieci, do Koziczyna. I udało się!

W Koziczynie czekało już na nas ognisko, przy którym komentowaliśmy zaskakująco niezły stan czystości rzeki oraz ze śmiechem przypominaliśmy sobie zabawny transport drzwi. Na zakończenie pięknego, słonecznego dnia zwiedziliśmy jeszcze stary cmentarz w Koziczynie i z poczuciem dobrze spędzonego dnia rozjechaliśmy się w różnych kierunkach do domów.

Z pewnością nie jest to ostatnia tego typu akcja – zapraszamy do przyłączenia się i udziału w kolejnych.

DOROTA RUTKA