RZEPIN Pomogli poszkodowanym

starościnWielkie serca mieszkańców

Ponad 14 tysięcy złotych udało się zebrać w trakcie koncertu, który zorganizowano w Rzepinie by pomóc rodzinom, które w wyniku pożaru straciły dach nad głową

Potrzeby są ogromne, bo wciąż nie wiadomo dokładnie, ile kosztować będzie kompleksowy remont wielorodzinnego budynku. Dlatego pogorzelcy ze Starościna cały czas liczą na pomoc. Do dziś część z nich mieszka u rodzin, część mieszka w socjalnych lokalach udostępnionych przez gminę.

Remont może kosztować grubo ponad 300 tys.  Dlatego rodziny, które mieszkały w spalonym budynku cały czas potrzebują wsparcia, nie tylko urzędników, ale także wszystkich ludzi dobrej woli. Do tej pory na specjalnym koncie udało się uzbierać ponad 20 tys. złotych. Kolejne 30 tys. przekazało starostwo powiatowe w Słubicach.  Do tego dochodzą pieniądze, które udało się zebrać na specjalnie zorganizowanym koncercie. Warto jednak pamiętać, że poszkodowanym w pożarze można cały czas pomóc, wpłacając pieniądze na specjalne konto:  5183 71 0009 0000 0882 2000 0060  z dopiskiem: Pomoc dla pogorzelców ze Starościna (red.).