WYWIAD Kursy językowe w DIAMENCIE

diamentJuż pracujemy nad nowym rokiem szkolnym

Z Olgą Wilczyńską, właścicielką szkoły nauki języków DIAMENT, rozmawia Robert Włodek

R.W. Diament działa prężnie. Co ciekawego działo się w szkole w ostatnim roku szkolnym?

O.W. Poza standardowymi kursami dla dzieci i młodzieży po raz pierwszy zorganizowaliśmy dla dzieciaków półkolonie podczas ferii zimowych. Cieszyły się naprawdę dużym zainteresowaniem, bo i ich program był bardzo bogaty. Przez cały tydzień dzieciaki bawiły się, piekły, tworzyły coś ciekawego. Półkolonie okazały się sukcesem naszej szkoły, dlatego będziemy je powtarzać.

Po raz kolejny zorganizowaliśmy też Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON. To nasz autorski projekt, do tej pory wzięło w nim udział około 7 tys. dzieciaków z całej Polski.

W tym roku LEONA rozszerzyliśmy na inne przedmioty. Konkurs z angielskiego odbył się już po raz czwarty. Tylko w nim wzięło udział 3,3 tys. uczestników. W tym roku dzieciaki sprawdziły się także w ortografii, języku polskim, był konkurs zintegrowanych sprawności i konkurs wiedzy z języka niemieckiego. W maju odbędzie się konkurs z matematyki.

Ten ogólnopolski konkurs swoim patronatem objął burmistrz Słubic, który ufundował też nagrody. Poprzez jego organizację nie tylko zachęcamy dzieci do uczenia się, czy sprawdzania swoich umiejętności z różnych dziedzin, ale także promujemy nasze miasto.

W tym roku szkolnym nowością w naszej szkole były warsztaty tematyczne, a dokładniej Warsztaty Świąteczne. One też cieszyły się ogromną popularnością, dlatego będziemy je kontynuować oraz organizować przy różnych innych  wspaniałych okazjach.

Chyba warto też przypomnieć, że w lato, jako jedyna szkoła językowa ze Słubic, pojechaliśmy z dzieciakami do Londynu. Bogaty program zwiedzania oraz wiele ciekawych zajęć integracyjnych to sekret naszych obozów wakacyjnych dla młodzieży.

R.W. A co szkoła planuje w przyszłym roku szkolnym?

O.W. Naszym głównym polem działania są kursy językowe dla dzieci i młodzieży. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem i oczywiście będziemy je kontynuować w nowym roku szkolnym. Nowością będzie to, że do nauki wykorzystamy nowe gry i zabawy dla najmłodszych oraz kilka nowatorskich programów edukacyjnych.

W piątki będziemy organizować kursy przygotowujące do egzaminu Cambridge. Dzieciaki będą pracować z różnymi testami. Chcemy skutecznie wprowadzić ich w świat egzaminów, które będą im towarzyszyć aż do ukończenia studiów.

W przedszkolach dotychczas prowadziliśmy kursy języka angielskiego. Od nowego roku planujemy także uczyć najmłodszych języka niemieckiego. Szkolenie lektora zajęło nam sporo czasu, ale praca z najmłodszymi kursantami wymaga wielu umiejętności zachęcających dzieci do wspólnej nauki i zabawy.

Jak już mówiłam wcześniej – nasze półkolonie i zajęcia warsztatowe cieszyły się dotychczas bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego będziemy kontynuować te zajęcia.

Po raz pierwszy zorganizujemy też indywidualne zajęcia z języka niemieckiego i angielskiego dla uczniów z problemami w szkole. Będą to zajęcia wspierające uczniów w szkole, nie praktykujemy odrabiania za uczniów zadań domowych ponieważ to tylko pogłębia ich brak wiedzy, podczas naszych zajęć wyrównawczych będziemy tłumaczyć  jak uczeń powinien wykonać zadania oraz jak najlepiej będziemy przygotowywać ich do sprawdzianów oraz lekcji. Naszym zdaniem nauczyciel powinien również uczyć dzieci i młodzież jak umiejętnie uczyć się i rozwijać swoje umiejętności, a nie tylko wymagać.

 R.W. Zbliżają się wakacje. Rozumiem, że szkoła DIAMENT nie będzie w tym czasie zamknięta…

O.W. Nie, wręcz przeciwnie. Będziemy intensywnie pracować.

Mieliśmy ciekawe półkolonie zimowe, więc w lipcu zorganizujemy dwa turnusy półkolonii letnich dla dzieci z klas 1-3.

Frajdą dla dzieciaków będzie z pewnością wyjazd do Heide Parku w Niemczech. To pod koniec czerwca. Zapraszamy dzieci i młodzież, ale też rodziców.

W te wakacje chcemy też zabrać dzieciaki na obóz w Mrzeżynie. Odbędzie się on w terminie od 20 lipca do 2 sierpnia, mogą w nim uczestniczyć dzieci od lat dziewięciu. Bogaty program obozu, plażowanie, gry terenowe, ogniska to dobra okazja na poznanie nowych znajomych oraz odpoczynek od miasta.

Po raz drugi odbędzie się  intensywny kurs języka niemieckiego dla początkujących dorosłych, którego tematyką będzie praca. Mogą w nim wziąć udział wszyscy, którzy już pracują w Niemczech, albo ci, którzy szukają pracy u naszego sąsiada.

R.W. Rozumiem, że na brak chętnych do nauki nie narzekacie…

O.W. Już teraz zgłaszają się do nas rodzice, którzy chcą zapisać swoje pociechy na naukę do naszej szkoły w następnym roku szkolnym. To mnie bardzo cieszy, bo to dowód na to, że dobrze pracujemy, że wysiłek, który wkładamy nie tylko w samą naukę dzieciaków, ale także w te wszystkie zajęcia i atrakcje dodatkowe, jest zauważalny i doceniany.

Rekrutacja na nowy rok szkolny już się więc rozpoczęła. Zapraszamy do naszej szkoły po karty zgłoszeniowe lub kontakt telefoniczny.

 

R.W. Dzięki serdecznie za rozmowę.