POWIAT SULĘCIŃSKI Zaprezentują powiat

sul6Nasi pasjonaci poezji

19 marca w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbył się Lubuski Konkurs Recytatorski zorganizowany w ramach PRO ARTE

W konkursie wzięło udział 53 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu sulęcińskiego oraz recytatorzy z Sulęcińskiego Ośrodka Kultury. Jury w składzie Anna Zadłużna z Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze oraz Bartłomiej Skrzypczak dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury nominowało dziewięcioro uczniów, którzy będą reprezentowali powiat sulęciński na przeglądzie wojewódzkim.

Nominacje otrzymali: Antonina Taszarek ze szkoły podstawowej w Torzymiu, Nikola Jaster ze szkoły podstawowej w Krzeszycach i Marcin Markowski ze szkoły podstawowej w Sulęcinie (klasy I-III), Konstanty Łukowski ze szkoły podstawowej w Torzymiu, Martyna Bazan ze szkoły podstawowej w Gądkowie Wielkim i Maria Miotk ze szkoły podstawowej w Krzeszycach (klasy IV –VI) i Dominika Jaster z gimnazjum w Krzeszycach, Natalia Sadurska z gimnazjum w Torzymiu oraz Marcin Krawczyk z gimnazjum w Sulęcinie (gimnazja).

Dyplomy i nagrody ufundowało starostwo powiatowe.

– Dzisiejszy konkurs recytatorski jest dowodem na to, że poezja cieszy się dużym zainteresowaniem. Z roku na rok przybywa uczestników, którzy mają ochotę zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich nie tylko w swoim środowisku, ale również w szerszym gronie. Szkoła daje możliwości samorealizacji, ponieważ posiada w tej dziedzinie wykwalifikowaną kadrę nauczycieli i pasjonatów poezji. Dziękuję wszystkim nauczycielem i opiekunom za przygotowanie do konkursu swoich uczniów. Nominowanym życzę sukcesów na przeglądzie wojewódzkim, a tym którym się dzisiaj nie powiodło życzę, aby za rok spróbowali po raz kolejny  – powiedział na zakończenie wicestarosta sulęciński Tadeusz Dąbroś.

MACIEK BARDEN