POWIAT SULĘCIŃSKI Szkolne rekolekcje wielkopostne

sul1Szukali sensu życia

Od 10 do 11 marca w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej odbyły się wielkopostne rekolekcje, które przeprowadzili klerycy z zakonu Jezuitów z Gdyni

Rekolekcje to czas, kiedy człowiek ma większą możliwość zastanowienia się nad swoim życiem i zajrzenia w głąb siebie. Sposób przeprowadzenia rekolekcji przez braci Jezuitów dał taką szansę każdemu, kto w rekolekcjach uczestniczył, potrzebna była jedynie otwartość i gotowość do współpracy z zakonnikami. Ci przygotowali wiele różnych zabaw i ćwiczeń pomagających w otwarciu się na słuchanie Boga. Do nich należała, przyjęta przez uczniów z entuzjazmem, zabawa w głuchy telefon. Pan Bóg mówi do każdego z nas, ale często jesteśmy zagłuszani przez grzech i informacje dochodzą do nas zniekształcone – mówił kl. Rafał, tłumacząc zasadność tego ćwiczenia.

Z rekolekcji skorzystało bardzo wielu uczniów. – Treści jakie ze sobą niosły pozwoliły mi na przemyślenie różnych spraw w moim życiu – powiedziała jedna z uczennic Anita Fulara.

Podsumowaniem rekolekcji była wspólnotowa modlitwa.

Z inicjatywy dyrektora ZSLiZ Grażyny Sobieraj zorganizowane zostało także spotkanie integracyjne uczniów i wychowawców klas. Wspólne grillowanie, sportowa rywalizacja na świeżym powietrzu w  przeciąganiu liny dały dużo frajdy, zapewniły zdrową dawkę humoru i sprawiły, że mile wspólnie spędzono czas.

ks. KRZYSZTOF KOLANOWSKI