POWIAT SULĘCIŃSKI Młodzież zapobiega pożarom

sul4Pora na region

20 marca I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza gościło uczestników eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

W turnieju wzięło udział 34 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się w powiecie.

Opiekunów, nauczycieli i uczniów przywitał starosta sulęciński Dariusz Ejchart.

Turniej przebiegał w dwóch turach: pisemnej i ustnej.

W klasyfikacji ogólnej w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Michał Krzemiński z Sulęcina, drugie Maciej Jagiełło z Lubniewic, a trzecie Olga Szałachowska z Krzeszyc.

W kategorii gimnazja zwyciężył Andrzej Miotz z Krzeszyc, drugie miejsce zajął Jan Jurgiewicz z Torzymia, trzecia była Urszula Zdrojewska z Trzemeszna.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Klaudia Wołowska, drugie miejsce zajął Michał Plata, trzecia była Iwona Sak, wszyscy z Sulęcina.

Na eliminacjach wojewódzkich powiat sulęciński reprezentować będą: Michał Krzemiński, Maciej Jagiełło, Andrzej Miotz, Jan Jurgiewicz, Klaudia Wołowska oraz Michał Plata.

Dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez starostwo powiatowe wręczył starosta Dariusz Ejchart oraz zastępca komendanta powiatowego PSP kpt. Waldemar Konieczny.

Nadzór merytoryczny z ramienia starostwa powiatowego sprawowała Marzena Kupisz.

MACIEK BARDEN