CYBINKA IV ćwiczenia jednostek OSP

ćwiczeniaWyszkoleni strażacy

Skończyły się ćwiczenia jednostek OSP z terenu gminy

Ćwiczenia zorganizowane zostały z inicjatywy zarządu miejsko-gminnego ZOSP RP w Cybince, pod przewodnictwem komendanta gminnego Jarosława Klimczaka oraz sekretarza zarządu gminnego Stanisława Radkiewicza, przy współpracy z komendą powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach oraz Nadleśnictwem Cybinka.

W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Cybinka, a także gościnnie strażacy z JRG w Słubicach, OSP Radomicko oraz Feuerwehr Lossow. Ich celem było doskonalenie współdziałania jednostek na miejscu akcji ratowniczej, umiejętności sprawowania łączności radiowej oraz kierowania działaniami ratowniczo-gaśniczymi. Przygotowane założenia zakładały pożar budynku szkoły, wypadek drogowy w porze nocnej oraz rozległy pożar lasu.

Ćwiczenia cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno strażaków, jak i obserwatorów.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę komendanta powiatowego PSP w Słubicach st. kpt. mgr Wojciecha Śliwińskiego, za pomoc w zorganizowaniu ćwiczeń oraz udział strażaków i obserwatorów z JRG w Słubicach,

Dziękujemy także dyrektor Zespołu Szkół w Cybince Helenie Romańczuk oraz nadleśniczemu Nadleśnictwa Cybinka Krzysztofowi Tomczakowi, za udostępnienie terenu do przeprowadzenia zaplanowanych założeń, prezesowi Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „GEOMET” Piotrowi Borowskiemu, za użyczenie pojazdów do symulacji wypadku drogowego i przedstawicielom policji oraz straży granicznej za zabezpieczenie terenu ćwiczeń, a także Izabeli Stachowiak za fotorelację z ich przebiegu (red.).