SULĘCIN Znamy zwycięzców eliminacji

sul-UM2Młodzież zapobiega pożarom

Pod koniec lutego w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków odbyły się miejsko-gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Organizatorem eliminacji był zarząd oddziału miejsko-gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sulęcinie oraz burmistrz Sulęcina.

W turnieju uczestniczyło 30 uczniów z terenu gminy Sulęcin, reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Laureaci będą reprezentować gminę w eliminacjach powiatowych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które wręczył im Michał Deptuch. Podziękowania i albumy otrzymali również opiekunowie, którzy przygotowali uczniów do turnieju.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy sukcesów w eliminacjach na szczeblu powiatowym (red.).