SULĘCIN Konkurs z okazji Tłustego Czwartku

sul-UM1Słodka rywalizacja

Tłusty Czwartek to dzień, który zapowiada ostatni tydzień karnawału. Od kilku lat z okazji tego słodkiego święta Sulęciński Ośrodek Kultury organizuje na Placu Czarnieckiego „Konkurs w jedzeniu pączków na czas”

 

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Jego uczestników podzielono na trzy kategorie: dzieci, kobiety i mężczyźni.

Imprezę honorowym patronatem objął burmistrz Sulęcina Michał Deptuch.

W konkursie wzięło udział 60 dzieci w różnym wieku. Każdy z uczestników musiał w jak najkrótszym czasie zjeść jednego pączka. Dzieci w nagrodę otrzymały słodkie upominki w postaci czekolady.

Kolejne kategorie konkursu zarezerwowane były dla osób dorosłych i również cieszyły się dużym zainteresowaniem. W zmaganiach uczestniczyło dziesięć kobiet i dziesięciu mężczyzn. Zawodników podzielono na cztery grupy. Każdy musiał zjeść trzy pączki w jak najkrótszym czasie.

Wszystkich gorąco dopingował zastępca burmistrza Zbigniew Gruca, który w imieniu burmistrza wręczył zwycięzcom nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia w postaci słodkich upominków (red.).