SULĘCIN Kolejne wyróżnienie

sul-UM3Rozwijamy bazę sportową

Gmina Sulęcin już po raz czwarty została nagrodzona w konkursie Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów

Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch odebrał w Zielonej Górze Rubinowy HIT – nagrodę przyznawaną przez kapitułę konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów.

Wyróżnienie to zostało przyznane za „dynamiczny rozwój infrastruktury sportowej w gminie Sulęcin na przykładzie boiska sportowego w Wędrzynie oraz w Trzemesznie Lubuskim”. Jest to już kolejne wyróżnienie gminy za rozwój infrastruktury sportowej. W 2013 roku zdobyła ona także tytuł „Budowniczy Polskiego Sportu 2013”. W 2013 oraz w 2012 roku gmina została również wyróżniona tytułem „Gmina przyjazna rowerzystom”, przyznanym w ramach ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez PTTK we współpracy z Ministrem Sportu i Turystyki, Związkiem Powiatów Polskich oraz Polską Organizacją Turystyczną.

Kapituła konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów tytułem HIT 2013 nagrodziła także Dom Pomocy Społecznej w Tursku, a tytułem Rubinowy HIT (z gwiazdką) 2013 Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, który posiada swój oddział również w Sulęcinie (red.).