POWIAT SULĘCIŃSKI Konkurs ortograficzny

sul2Nasz język nie jest trudny

W XIII Konkursie Ortograficznym „O złote pióro starosty sulęcińskiego”, który odbył się 21 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym wzięło udział 39 uczniów z powiatu

Uczniowie szkół podstawowych reprezentowali placówki z Torzymia, Sulęcina, Krzeszyc, Lubniewic, Kołczyna, Trzemeszna Lubuskiego oraz Boczowa. Uczniowie szkół gimnazjalnych reprezentowali placówki w Krzeszycach, Torzymiu, Sulęcinie i Lubniewicach, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych reprezentowali Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie.

Otwarcia konkursu dokonał starosta sulęciński Dariusz Ejchart oraz dyrektor liceum Jarosław Ugrynowicz.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce oraz statuetkę „złotego pióra starosty sulęcińskiego” zdobyła Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Leśników Lubuskich w Boczowie, a trzecie Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Kołczynie.

W kategorii gimnazja pierwsze miejsce oraz statuetkę „złotego pióra starosty sulęcińskiego” zajęło Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu, drugie miejsce Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie, a trzecie było Publiczne Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Krzeszycach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyło I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie, drugie miejsce zajął Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie.

W kategorii „dorośli” tytuł zwycięzcy i nagrody książkowe otrzymał Grzegorz Olszowski z Torzymia. Największą ilość punktów w konkursie otrzymali: Oliwia Kowalczyk ze szkoły podstawowej w Boczowie, Natalia Poznańska ze szkoły podstawowej w Kołczynie oraz Weronika Młyńczak ze szkoły podstawowej w Sulęcinie.  Najlepsi gimnazjaliści w konkursie ortograficznym to: Alicja Ciechowska z gimnazjum w Sulęcinie, Aleksandra Świdurska i Natalia Sadurska z gimnazjum w Torzymiu. Najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w konkursie ortograficznym to z kolei: Anna Olechnowicz, Magdalena Jacykowska oraz Michał Wrona, wszyscy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie. Statuetki i nagrody wręczyli dr Joanna Frejman z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego, Dariusz Frejman – prezes zarządu Radia Zachód w Zielonej Górze, Dariusz Ejchart starosta sulęciński oraz dyrektor Liceum Jarosław Ugrynowicz.

Statuetki oraz nagrody ufundowało starostwo powiatowe w Sulęcinie.

MACIEK BARDEN