POWIAT SULĘCIŃSKI Abakusy dla najlepszych

sul8Lubimy królową nauk

Do konkursu „O złoty abakus starosty sulęcińskiego”, który odbył się 14 marca w I Liceum Ogólnokształcących w Sulęcinie przystąpiło 36 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Torzymia, Słońska, Lubniewic, Kołczyna, Boczowa, Trzemeszna Lubuskiego i Sulęcina

Konkurs otworzyli wicestarosta Tadeusz Dąbroś oraz dyrektor Liceum Jarosław Ugrynowicz. Jury, pod kierownictwem Danuty Baranowskiej, wyłoniło zwycięzców.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Alina Światłowska, a drugie Adam Keklak oboje ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie. Trzecie miejsce zajęła Natalia Poznańska ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Kołczynie.

W kategorii gimnazja zwyciężyła Julianna Szemitko z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie, drugie miejsce zajął Tomasz Borkowski, a trzecie Natalia Sadurska (oboje z Publicznego Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych  pierwsze miejsce zajęła Magdalena Łuszczak, druga była Ewelina Florczak, a trzecia Aleksandra Dudek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie.

W klasyfikacji ogólnej w kategorii szkoły podstawowe pierwsze miejsce i „Abakus starosty” zajęła szkoła podstawowa w Sulęcinie, a drugie miejsce ex aequo szkoła podstawowa w Torzymiu i Słońsku. W kategorii gimnazja zwyciężyło gimnazjum w Torzymiu. drugie miejsce zajęło gimnazjum w Sulęcinie, a trzecie gimnazjum w Lubniewicach.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne zwyciężyło I Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie, a II miejsce zajął Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez starostwo powiatowe.

– Dzisiejszy konkurs dowodzi, że wśród dzieci i młodzieży istnieje zainteresowanie matematyką. To dobrze świadczy o nich samych, jak również o nauczycielach i szkołach, do których uczniowie uczęszczają. „Abakusy” przypadły najlepszym szkołom, ale to nie dowód na to, że uczniowie pozostałych szkół uczą się gorzej. Każdy konkurs stanowi pewną tremę i przypuszczam, że tylko trema była przeszkodą w uzyskaniu największej ilości punktów. Dziękuję wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie swoich wychowanków do tego konkursu – powiedział na zakończenie wicestarosta Tadeusz Dąbroś.

MACIEK BARDEN