SULĘCIN Ferie zimowe

dep1Kulturalnie i na sportowo

Tegoroczne ferie w gminie Sulęcin zostały zorganizowane tak, aby uczniowie ciekawie, aktywnie i bezpiecznie mogli spędzić czas na zabawie i wypoczynku

 

Dzieci mogły wcześniej zapoznać się z harmonogramem zajęć zaplanowanych na każdy dzień ferii. Burmistrz Sulęcina oraz Sulęciński Ośrodek Kultury zadbał o przygotowanie ciekawych propozycji na czas ferii w Sulęcinie.

W trakcie dwutygodniowego zimowiska odbyły się turnieje tenisa stołowego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz indywidualny turniej szachowy dla uczniów wszystkich typów szkół, w których można było zdobyć puchary i atrakcyjne nagrody. W sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury przygotowano spektakl teatralny pt. „Galimatias” w wykonaniu wrocławskiego teatru „Na walizkach”, który wywoływał salwy śmiechu. Dla nieco starszych SOK przygotował koncerty zespołów Jam Band, The Doctors, Indios Bravos oraz Heaven. Ponadto odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar dziekana dekanatu Sulęcin, w którym uczestniczyło 12 drużyn ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Podczas ferii nie brakowało atrakcji, były zimowiska dochodzące. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków zorganizowała zajęcia rekreacyjno-sportowe, zajęcia i konkursy plastyczne oraz ekologiczne, zajęcia kulinarne, był wyjazd na basen i do teatru, pokaz iluzjonisty, odbyła się dyskoteka.

W Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie zorganizowano wyjazd do kina oraz teatru, wyjazd na basen „Kasztelanka” w Międzyrzeczu, zabawy i zajęcia sportowe, budowę wioski indiańskiej, zimową olimpiadę, spacer trasą „Napoleonka” w kierunku Sulęcina, zajęcia edukacyjne w Szkółce Leśnej w Ostrowie, spacer edukacyjny wokół jeziora w Wędrzynie połączony z ogniskiem, warsztaty językowe i muzyczne, dokarmianie ptaków oraz bal.

Szkoła Podstawowa im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim dla swoich podopiecznych zorganizowała dzień z bajką oraz malowanie do niej ilustracji, zajęcia wokalne, turniej karaoke, wyjazd do kina i na basen, wyjazd na spektakl teatralny do Sulęcina, rozgrywki w tenisa stołowego, warcaby oraz szachy.

W Gimnazjum im. Jana Pawła II odbyło się zimowisko na sportowo, podczas którego można było wybrać zajęcia z różnych dziedzin sportu, zorganizowano też edukację ekonomiczną pod hasłem „Na własne konto”.

W Przedszkolu nr 2 im. Małych Odkrywców zorganizowano wyjazd do sali zabaw „Gofik”, wizytę w komendzie policji, tworzenie makiety kosmosu z masy solnej, jabłkowy dzień, marchewkowy dzień, wizytę w bibliotece, zawody sportowe, pokaz karate, dogoterapię, wyjazd na basen, zabawy badawcze z powietrzem oraz mini listę przebojów. Oprócz udziału w programach zimowisk dzieci otrzymywały również ciepły lub słodki posiłek.

Organizacja ferii zimowych w gminie kosztowała blisko 15 tys. złotych i została sfinansowana przez burmistrza Sulęcina oraz Sulęciński Ośrodek Kultury, szkoły, przedszkole, rodziców i sponsorów (red.).