POWIAT SULĘCIŃSKI Znów mamy zwycięzców

sul1Aktywni wychowankowie

Na początku stycznia uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej zostali obsypani deszczem laurów. Nowy rok zapowiada się bardzo dobrze!

 

Na szkolnym apelu dyrektor szkoły wręczyła uczniom nagrody zdobyte w kilku konkursach. W ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ukryta Europa” pod patronatem Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu, zorganizowanym przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach, laureatką w kategorii wiekowej 13-15 lat została uczennica klasy I gimnazjum SOSW Marta Łysakowska. Ideą konkursu było zwrócenie uwagi na często nieznane lub zapomniane miejsca, obiekty w Polsce, które stanowią przykład sztuki, kultury, architektury europejskiej lub upamiętniają wydarzenia historyczne. Spośród ponad 200 prac z całej Polski jury przyznało trzecie miejsce właśnie Marcie, która opisała i sfotografowała Bruk Napoleoński w Sulęcinie. 11 grudnia w Centrum Organizacji Pozarządowych „Perełka” w Gliwicach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Ogromnym wyróżnieniem dla Marty, prowadzonej pod kierunkiem Wioletty Kaźmierczak, jest umieszczenie jej fotografii konkursowej w kalendarzu na 2014 rok. W nagrodę uczennica otrzymała aparat fotograficzny.

Kolejne laury są udziałem uczniów klas I-III szkoły podstawowej, którzy zostali wyróżnieni w konkursie wojewody lubuskiego na świąteczną kartkę bożonarodzeniową. Uczniowie: Paweł i Kamil Kowalscy, Jakub Kokot, Gabriela Grudzińska, Kinga Rygiel, Maciej Czerwiński, Damian Seremak i Dorota Wołyniec, otrzymali przepiękne nagrody książkowe, dyplomy i podziękowania od wojewody Jerzego Ostroucha. Wychowanków do konkursu przygotowały Anna Szemitko i Urszula Kołodziej.

Duży sukces to także zajęcie pierwszego miejsca w wojewódzkim konkursie plastycznym „Jesienny pejzaż” przez Jolantę Łykowską i zdobycie wyróżnienia przez Łukasza Krzykliwego – uczniów gimnazjum, pod opieką Moniki Stegeman.

KRYSTYNA TYLCZYŃSKA

dyrektor SOSW w Sulęcinie