POWIAT SULĘCIŃSKI Finał jubileuszowego turnieju

sul5Nikt nie przegrał

XV jubileuszowy Turniej Piłki Nożnej o puchar starosty sulęcińskiego odbył się w dniach 25-26 stycznia w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza

 

W eliminacjach wzięło udział 13 drużyn piłki nożnej z terenu powiatu. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. W trakcie rozgrywek eliminacyjnych piłka aż 81 znalazła się w bramce. Do finału zakwalifikowało się sześć drużyn: KS „Juwenia” Boczów, KS „Warta” Słońsk, KS „Lubniewiczanka” Lubniewice, KS „Leśnik” Lemierzyce, KS „Znicz” Trzemeszno oraz KS „Kosmos 78” Rudnica.

W finale wygrała drużyna KS „Juwenia” z Boczowa. Na drugim miejscu turniej ukończyła „Lubniewiczanka”, trzecie miejsce zajął KS „Kosmos 78” z Rudnicy.

Pierwsze sześć zespołów otrzymało puchary, dyplomy i nagrody. Pozostałe siedem nagrody i dyplomy.

Maciej Dudasz został uznany za najlepszego bramkarza turnieju, a za najlepszego zawodnika turnieju i króla strzelców (osiem bramek) uznano Krystiana Weresa. Najmłodszym zawodnikiem był Szymon Reichel z KS „Znicz” Trzemeszno.

Wójt gminy Krzeszyce Czesław Symeryak ufundował dla swoich zawodników nagrody, które otrzymały kluby sportowe z Rudnicy, Lemierzyc oraz Kołczyna i Krzeszyc. Drużyna KS „Juwenia” z Boczowa otrzymała również tort ufundowany przez Cukiernię „Monika”. Podziękowania od starosty sulęcińskiego otrzymali również sędziowie turnieju i współorganizator KS „Stal” Sulęcin. Nagrody wręczył starosta Dariusz Ejchart z udziałem burmistrza Lubniewic Tomasza Jaskuły. Zostały one ufundowane przez starostwo powiatowe.

Turniej sędziowali: Sławomir Iwasieczko, Mieczysław Brzeziński, Piotr Paprzycki oraz Zenon Kurasik. Przez dwa dni turniejowe dyżur medyczny pełnili młodzieżowi ratownicy przedmedyczni Federacji Młodych Socjaldemokratów.

– Dwa dni turniejowe i wspólna rywalizacja fair play w halowej piłce nożnej po raz kolejny pokazały, że organizacja takich imprez jest potrzebna. Takie turnieje pozwalają na pełną integrację powiatowego środowiska piłki nożnej, jak również kibiców sportowych. W tych turniejach nigdy nie ma przegranych, a jednoczy nas wspólna zabawa i pokazanie swoich umiejętności. To animatorzy sportu tworzą ten turniej i oni grają w tych turniejach główną rolę. Dla takich ludzi warto poświęcać czas i wychodzić im naprzeciw, aby sport w naszym środowisku, a w tym przypadku piłka nożna, zbliżały nas do siebie. Dziękuję wszystkim działaczom sportowym i już dzisiaj zapraszam na kolejny turniej za rok – powiedział na zakończenie starosta sulęciński Dariusz Ejchart.

MACIEK BARDEN